KIZILAY URLA TARAFINDAN “HAYATA BAĞLAN PROJESİ”
A.Özcan Kırlangıç

 URLA - Engelliler Haftası Kızılay Urla tarafından “Hayata Bağlan Projesi” kapsamında Urla Belediyesi URİT S.E.S Salonunda1500 kişilik bir iftar yemeğinin ardından Urla Cumhuriyet Meydanı’nda farkındalık gecesi düzenledi. Engelsiz Gece etkinliğinde özel çocuklar çeşitli sunumlarla büyük alkış aldı.

Etkinliğe Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, İlçe Jandarma Komutanı Bnş. Eray Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Urla İlçe Başkanı Murat Nart,  Kızılay Genel Başkan Danışmanı Bekir Pekmezci, Karşıyaka, Gaziemir, Konak Kızılay Şube Başkanları, Ege Afet Bölge Müdürü, Daire Müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda Urlalı katıldı.

Ege Afet Bölgenin ikram aracıyla dağıtılan çay Urlalılar için iftar sonrası keyfi oldu.
Gecenin sunumunu çocuklar adına Selin Durgut, anneler adına Mevlüde Özdemircan yaptı. Özdemircan; “Bu etkinliğin engellilere fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini göstermesi açısından önemini gördünüz.” Dedi ve Türk Kızılay Urla’nın engellilere yönelik çalışmalarının tüm diğer kurumlara örnek olması gereğinin önemine vurgu yaptı.
Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Kızılayın önemini ve Türk Kızılayının çalışmalarını anlattı. Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Kızılayın çalışmalarının tüm Kızılaycılara örnek olması gereğini vurguladı.
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz; Urla Kızılay ile çalışmaların önemine vurgu yaparken tüm çalışmalara destek vereceği sözünü verdi.
Etkinlik güzel çocukların Kızılay ilkelerini anlatan pankartlarla ve Kızılay Marşı ile sahneye çıkmasıyla başladı. Tamamen atıklardan yapılmış giysilerle çocukların mini defile sunumu büyük alkış aldı. Engelsiz Koronun sahne almasıyla gece muhteşem bir şenliğe dönüştü. Halk Oyunlarından Harmandalı ve Atabarı geceye katılanlara büyük bir gurur yaşattı. Finalde yapılan dans gösterimi ise muhteşemdi. Hayat Bayram Olsa ile çocuklar ve aileleri ve geceye katılanların hep birlikte söyleyip eğlendiler.
Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Biz yeter ki engellemeyelim, destek verelim onlar çok güzel şeyler yaparlar. Bu gece katılımcılara bunu gösterdik. Çocuklarımızla gururlandık. Annelerimizle coştuk, ağladık, güldük… Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Özel çocuklarımızın çok özel annelerinin ve tüm annelerin anneler gününü de kutlarız.” Dedi. 

İletişim bilgilerimiz

Adres :             İskele Mah. 2087 Sok. URLA                     Telefon: 0536 573 2415                     Fax:              e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com