İKAÇAK DENİZ PATLICANI AVI DEVAM EDİYOR
A.Özcan Kırlangıç

 URLA - Urla Güvendik Mahallasi Çeşmealtı mevkisinde kaçak Deniz Patlıcanı avcılığı yapıldığı ihbarını alan deniz polisi, bölgede yaptığı denetimlerde Ahmet T. ve Mehmet K'nın bir araca bidon yüklediğini tespit etti.

Araçta yapılan kontrollerde kaçak avlanmış 200 kilogram deniz patlıcanı ve 3 dalış tüpü ele geçirildi. Zanlılar hakkında Su Ürünleri Kanunu'na muhalefetten yasal işlem yapıldı, Deniz patlıcanlarına el konuldu.

Avlanması yasak olan deniz patlıcanları, Urla İlçesinde son zamanlarda tüm denetimlere rağmen devam ediyor. Yasal yaptırımların caydırıcı olmamasından faydalanan kişiler deniz ekolojisi açısından çok faydalı olan patlıcanları avlamaktan vaz geçmiyorlar.

Deniz Polisi tarafandan yakalanan kişilerin araçlarında elde edilen 200 Kg. kadar deniz patlıcanı İlçe Tarım Müdürlüğü görevlilerinin nezaretinde denize bırakıldı.

İletişim bilgilerimiz

Adres :             İskele Mah. 2087 Sok. URLA                     Telefon: 0536 573 2415                     Fax:              e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com