URLAWEB
TÜRKİYE OPTİMİST TAKIM ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
A.Özcan Kırlangıç

  URLA - 09-12 Ağustos tarihleri arasında Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde Torasan-Urla’da düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye Optimist Takım Şampiyonası’nda birinciliği Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi kazandı. Şampiyonada ikinci sırayı İskenderun Yelken Kulübü alırken Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü oldu.

Göztepe Spor Kulübü Torasan Tesisleri’nde düzenlenen ödül törenine Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, TYF Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Esen, TYF Yönetim Kurulu Üyesi ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şube Başkanı Hakan Yenigün, Urla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Vekili Hüseyin Solmaz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, antrenörler, sporcular ve veliler katıldı.

Ödül töreninde konuşan TYF Başkanı Özlem Akdurak, şampiyonada mücadele eden ve dereceye giren tüm sporcular ile kulüpleri tebrik ederken  “Danimarka’da 2020 Tokyo Olimpiyatları’na giden yoldaki ilk kota yarışındaydık. Çok zorlu bir yarıştı ve tüm ülkeler kıyasıya bir rekabet içindeydi. Sizlerin çağında yelken başlamış ve büyük emeklerle bizi olimpiyatlara taşıyacak sporcularımız, iki sınıfta zorlu kota yarışlarından başarıyla çıkıp Dünya’da ilk 10’a girerek Türkiye’yi Olimpiyatlar’da temsil etmek üzere ilk kotamızı aldılar. İnanın Dünya’nın en yüksek bütçeli en güçlü ülkelerinin arasında al bayrağımızı görmek hepimizi çok heyecanlandırdı. Çok büyük gurur duyduk” dedi.

Akdurak sözlerine şöyle devam etti: “Olimpiyatlara ve iyi olmaya giden yol sizlerden geçiyor. Hepinizden; önce iyi sporcu sonra iyi yelkenci olmanızı, derslerinizi, beslenmenizi, yaşam koşullarınızı geleceği büyük hedefler taşıyarak planlamanızı rica ediyorum. Bu güzel organizasyonda emeği geçen Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’ne, Urla Belediyesi’ne, Büyükşehir Belediyemize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”

Başkan Akdurak sözlerini “Filo yarışlarının yanı sıra takım yarışları dünyada büyük önem kazanmaya devam ediyor. Buna benzer organizasyonların sayısı daha faza yapacağız. Hep beraber daha tecrübeleneceğiz” diyerek sonlandırdı.

İletişim bilgilerimiz

Adres :             İskele Mah. 2087 Sok. URLA                     Telefon: 0536 573 2415                     Fax:              e-mail: ozcan_kirlangic@hotmail.com